blog-post-image

Cumhurbaşkanlığımız’ın himayelerindeki proje kapsamında afetlerde müdahale eğitimleri almak üzere Suriye’de ikamet eden ve burada yetimlere eğitim ve kültürel destek veren Fırat Derneği’nin 21 gönüllüsüne Özel Polatlı Can Hastanesi olarak 1 gün süren İlk yardım ve Psikososyal destek eğitimi verilmiştir.

Yapılan etkinliğe Özel Polatlı Can Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Alper Cem ÜNAL , Çocuk gelişim uzmanı Aile danışmanı Senem YILDIZ, Ak Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel DEMİR’ in yanı sıra hastane idarecileri ve personeli katılmıştır.

Dr. Alper Cem ÜNAL ilk yardım eğitiminin yanı sıra yaptığı konuşmada: ‘’ Cumhurbaşkanlığımız’ın himayelerindeki proje kapsamında eğitim amaçlı ülkemizde bulunan siz değerli misafirlerimize tüm ekibimizle birlikte her türlü katkıyı vermeye ve yanınızda olmaya hazır olduğumuzu ve bundan mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum’’ dedi. Konuşmasının devamında ‘’devletimiz ile birlikte bütün sosyal sorumluluk projelerinde bizde imkanlarımız dahilinde bulunmaya gayret ediyoruz. Önemli olan ülkemizin birlik beraberliği içinde sizlerin ülkenizde tekrardan barış , mutluluk içinde hayat sürmeniz noktasında desteklerin devam etmesidir. Bizde devletimizin yanında her türlü desteğe hazırız.’’ dedi.

Ak Parti İlçe Başkanı Aysel DEMİR de yaptığı konuşmada:’’ Ülkemize eğitim için gelen siz değerli misafirlerimize sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği destekler kapsamında hoş geldiniz. Sizleri misafir etmekten mutluluk duyduğumuzu ve alacağınız eğitimlerin ülkenize döndüğünüz de yapacağınız çalışmalarda faydalı olmasını temenni ediyorum.’’dedi.

Ardından Çocuk Gelişim Uzmanı ve Aile Danışmanı Senem YILDIZ tarafından gençlere zor anlarda kişilere psikososyal destek konulu ,uygulamalı interaktif eğitim verilecek bu konuda  daha donanımlı hale gelmeleri sağladı.

Etkinlik sonunda Fırat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nevvaf ALSADIK yaptığı konuşmada Özel Polatlı Can Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı  Dr. Alper Cem ÜNAL ‘a Senem YILDIZ Hanımefendiye ve etkinliğe iştirak ederek kendilerine destek veren Ak Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel DEMİR Hanımefendiye teşekkürlerini ifade ederek Suriye’de dernek olarak yaklaşık 2000 yetim çocuğa 160 gönüllü ile birlikte eğitim, kültürel, barınma kapsamında destek verdiklerini ifade etti. Konuşmasının devamında Cumhurbaşkanlığı projesi kapsamında Suriye’den Türkiye’ye getirdiğimiz 21 gencimize afad desteği ile afetlerde müdahale eğitimlerini bitirmiş bulunmaktayız. Bünyesinde burada Özel Polatlı Can Hastanesi’nin davetlisi olarak ilk yardım ve psikososyal destek eğitimlerimizi başarıyla tamamlamış bulunmaktayız.

Bundan sonra gençlerimiz ülkelerine daha donanımlı,eğitimli ve özgüvenli olarak yapılacak faaliyetlerde hazır halde döneceklerdir.

Bütün bu destekler için başta sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan olmak üzere siz  katkı veren tüm gönül dostlarına canı gönülden şükranlarımı sunuyorum.
Program sonunda katılımcılara katılım belgelerini Ak parti  Polatlı İlçe Başkanı Aysel DEMİR, Dr. Alper Cem ÜNAL ve Senem YILDIZ tarafından takdim edildi.