Tel : +90 312 621 41 41

Yönetim Kurulu

Dr. Alper Cem ÜNAL

1976 yılında Polatlı’da öğretmen bir baba ve ev hanımı bir annenin 3 erkek çocuğundan biri olarak dünyaya gelen Dr. Alper Cem Ünal ilkokulu Sakarya ilköğretim, orta ve lise tahsilini Polatlı Lisesinde başarı ile tamamlamıştır. 1994 yılında girdiği üniversite sınavında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı. 2002 yılında mezun olan Dr. Alper Cem Ünal ilk görev yeri olan Haymana Devlet Hastanesinde pratisyen hekim olarak sağlık hizmetine başladı. Daha sonra 2003 yılında Polatlı Duatepe Devlet Hastanesi’ne görevlendirildi. Polatlı Duatepe Devlet Hastanesinde Acil Servis, Diyaliz, Yoğun Bakım gibi birimlerde gerek hekim gerekse sorumlu olarak 9 yıl boyunca hizmet etti.

2011 yılında Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne  Özel Sağlık Hizmetleri Koordinatörü olarak göreve başladı. 2011 Ekim ayında Uşak İl Sağlık Müdürü olarak atandı ve 6 yılı aşkın bu görevde başarılı bir şekilde hizmet verdi. İşletme Anabilim dalı yüksek lisansını tamamlayan Dr. Alper Cem Ünal TUİK verilerine göre sağlık memnuniyet anketinde %84,6 gibi Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir memnuniyet sağlayarak Uşak Sağlık Müdürlüğü Türkiye 2. Si olmuştur. Görev yaptığı süre zarfında gerek sağlık personeline gerek vatandaşlara yönelik yapmış olduğu uygulamalarla önemli başarılara imza attı.

İl Müdürlüğü sırasında mevzuat çalışmalarındaki komisyonlarda görev yaparken sunmuş olduğu bir çok öneri yönetmeliklerde yer aldı. Asker hastanelerinin Sağlık Bakanlığı’na devri süresinde aktif çalışma içerisinde bulunarak Eskişehir Asker Hastanesi’nin Sağlık Bakanlığı’na devrini gerçekleştirdi.

2018 yılında İl Müdürlüğü görevi sona eren Dr. Alper Cem Ünal Türkiye İlaç Tıbbi Cihaz Kurumuna Başkanlık danışmanı olarak atandı. Aynı zamanda GETAT (Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp) alanında bir çok sertifikaya sahip olan Dr. Alper Cem Ünal ülkemizde doğal tıbbın uygulanması için bir çok çalışmada bulundu.

2019 yılında Özel Polatlı Can Hastanesi ve Hayat Diyaliz Merkezi sahibi olan Pol-Tom A.Ş. ‘nin yapılan genel kurulunda yönetim kurulu başkanı seçilerek kamudaki görevinden ayrılmış oldu. Evli ve 4 çocuk babası olan Dr. Alper Cem Ünal İngilizce bilmektedir.

Dr.Alper Cem ÜNAL